A kávé a szépségápolás és alakformálás egyik kedvenc natúrkozmetikuma!

A kávét napjainkban már nem csak ébresztőként használjuk, hogy felpezsdítse a reggelünket vagy a délutánunkat, hanem számos kozmetikum alapanyaga épül a kávéra, illetve a koffeinre. Ismerjük meg legkedvesebb társunk, a kávé kozmetikai, szépségipari felhasználásának módjait! 

A kávé fogyasztásának jótékony hatását már számos kutatás alátámasztotta, a legújabb eredmények szerint a kávézás nem káros a szív- és érrendszerre, mi több még támogatja is azok működését. Kutatások irányulnak arra is, hogy a kávéban található koffein védelmet biztosít az UV-sugarak által aktivált karcinogénekkel, azaz rákkeltő anyagokkal szemben, és elősegíti a bőr regenerálódását is. Felhasználási formái temérdek lehetőséget biztosítanak: használják a koffein kivonatot, a pörkölt kávé őrleményét, sőt éretlen zöld kávét is. Több se kellett a kozmetikai iparnak, mint a sejtöregedést is lassító kávé!

Ismerjük meg a kávé új arcát!

A kávéban fellelhető koffein jótékony hatással van bőrünkre, csökkenti a gyulladásokat, halványítja a szem alatti karikákat, sőt segít eltüntetni a narancsbőrt! A kávé és a kávésavak remek antioxidáns források, melyek frissítik és ragyogóvá teszik a bőr felszínét. A kávé koffeinje támogatja a bőr mikrokeringését és a vérkeringést, aminek az eredménye, hogy feszesítő hatást gyakorol a bőrre, mely az arckontúr javítására is alkalmas.

A narancsbőr ősellensége

Néha az egészséges életmód és a rendszeres mozgás sem segít a cellulit elleni küzdelemben. A kávéradír és a koffein tartalmú cellulitgél együttesen viszont segíthet és felvenni a harcot ellene. Serkenti az anyagcserét és a kollagén termelést, amely a bőr feszességéhez vezet, így csökken a narancsbőr vagy akár annak kialakulásának veszélye.

Fekete szérum a fekete táskák ellen

Sok stressz, kevés alvás: a legjobb receptje a szem alatti fekete táskák kialakulásának. Kedvenc élénkítőszerünktől nemcsak éberebbek leszünk, de a bőrünk is feszesebbé, simábbá és egyenletesebbé válik. A kávénak bizonyítottan vérkeringés- és anyagcsere-serkentő hatása van, melynek hála csökkennek a duzzanatok, az erek összehúzódnak, a bőr pedig világosabb színű lesz. Lavazza tipp: Ha kávé alapanyagú szemkörnyék ápolót használunk, mindenképpen figyeljünk arra, hogy amikor a kenőcsöt felvisszük a masszázsmozdulatokat a szemzugból kifelé haladva végezzük el!

Koffeint a hajnak is!

A koffeint eredményesen használják hajhullás ellen, hajdúsítóként, mivel megerősíti a hajhagymákat, serkenti a növekedést és segít a hajnak minél több tápanyagot magához vennie, sőt önmagát regenerálnia. A koffein a korpásodás ellen is védelmet nyújt.

Viszlát gyulladás!

Már a 90’es években bebizonyították, hogy a kávéban található koffein gyulladáscsökkentő krémekhez hozzáadva erősíti annak hatásosságát. A gyulladások mindig veszélyesek, mostani szempontunkból azért is, mert gyorsítják a bőr öregedését. Nem véletlen, hogy mára már szinte minden anti-aging arckrémben megtalálható a koffein, mint hatóanyag.

A kozmetikumkávé társai

A koffeint gyakran párosítják mentával, citrusfélékkel, fahéjjal, gyömbérrel.

Összefoglalva tehát  koffein pozitív hatással van a bőrünkre, igen sokoldalú felhasználását tekintve találkozhatunk vele feszesítőként, frissítő krémekben, fogyasztó testkezelések során, cellulit és rosacea elleni kezelésekkor, hajápolásban, hajnövesztő készítményekben és anti-aging kozmetikumokban is.